Aleksandar Subić: Ne volim nerealne ciljeve ali u svakoj utakmici ćemo ići na pobjedu!

Aleksandar Subić, koji je u protekloj sezoni nosio dres beogradskog Partizana, u utorak 26. jula je stigao na jednogodišnju posudbu u FK ”Sloboda”. Sa Crveno – crnim odmah je trenirao na Tušnju. Stručni štab tuzlanskog premiejrligaša, ukazao mu je povjerenje, već nekoliko dana nakon dolaska, tako da je Subić u dresu Slobode sa brojem 11 debitovao u utakmici koja je igrana na stadionu Pecara sa ekipom Širokog Brijega i završena rezultatom 2:2. Sa Subićem smo razgovarali nakon sinoćnjeg remija.

”Sigurno jedno slabo prvo poluvrijeme i mene i čitave ekipe. Mislim da nije bio nijedan pojedinac koji je odigrao dobro prvo poluvrijeme u susretu sa Širokobriježanima. Ali drugo poluvrijeme smo odigrali i više nego dobro i malo nas je dijelilo od situacije da odnesemo sva tri boda sa Pecare. S druge strane, bići iskren, nakon katastrofalno odigranog prvog poluvremenam ekipa je u cjelosti pokazala da ima karakter, što je ustvari i najvažnije”, rekao je Subić.

Inače, Subić je nosio i kapitensku traku u banjalučkom Borcu, odakle je u avgustu prošle godine otišao u beogradski Partizan i potpisao četverogodišnji ugovor.No, danas je u Slobodi. Pitali smo ga kako je prihvaćen u novom klubu.

”Što se tiče kluba i igrača odlično sam prihvaćen kao da sam tu već nekoliko godina. Dosta dobrih igrača je u Slobodi. To će ova sezona i pokazati kao što je pokazala i prošla. Uzmemo li u obzir sva pojačanja, dok uhvatimo ritam sve će biti u redu. Nakon dvije utakmice Sloboda ima četiri osvojena boda i prva je na tabeli. Ni to nije loše”, dodao je Subić.

U narednom, trećem kolu Crveno-crnim, u petak 5. avgusta u 17:00 sati na stadion Tušanj u Tuzli dolazi ekipa NK ”Vitez”.

”Vitez je nezgodna ekipa. Ja inače ne volim da najavljujem postizanje nekih nerealnih ciljeva. Na nama je da dođemo i odigramo dobru utakmicu. Mi ćemo svakako ići na pobjedi. Šta će da bude nakon devedeset minuta to ćemo da vidimo. Jedno je sigurno a to je da ćemo ići na pobjedu”, zaključio je novi lijevi bek tuzlanske Slobode.