Atletika: Održano Pojedinačno prvenstvo Bosne i Hercegovine u Zenici, Ervin i Eldar prvaci BiH u svojim disciplinama

U subotu i nedelju održano je Pojedinačno prvenstvo bosne i Hercegovine za juniore i juniorke. Na takmičenju je nastupilo 12 atletičara i atletičari iz Atletskog kluba „Sloboda – Tehnograd”.

Daleko najuspješniji je bio Ervin Rahmanović, koji je u tri discipline postao novi državni prvak u juniorskoj kategoriji. Rahmanović je nastupio u trkama na 100 metara (11,25 sekundi), 110 metara prepone (14,97 sekundi) i 200 metara (22,75 sekundi).

Eldar Fuljacan nastupio je u trkama na 200 metara i 400 metara. U trci na 400 metara okitio se titulom državnog prvaka Bosne i Hercegovine, a trku je završio za 51,1 sekundu. U trci na 200 metara završio je na drugoj poziciji sa vremenom 23,39 sekundi.

Viceprvak Bosne i Hercegovine u troskoku je Mirza Kasumović. Mladi atletičar je skočio 12,80 metara, što je mu je bilo dovoljno za drugu poziciju.

Mubina Hasanbašić nastupila je trkama na 800 metara i 1500 metara. U trci na 800 metara sa vremenom 2:20,46 osvojila je treće mjesto, dok je u trci na 1500 metara završila na 4. Poziciji sa vremenom 5:10,34.

Bacačica kugle, Edisa Demirović završila je na trećoj poziciji sa hicem od 11,07 metara.