Atletika: Prvenstvo BiH za seniore i seniorke

Danas je u Zenici završeno Prvenstvo BiH za seniore i seniorke na kome su nastupili i atletičari -ke AK „Sloboda-Tehnograd”, na kome su osvojili dvije zlatne, tri srebrne i jednu bronzanu medalju. Titulu seniorskih prvaka BiH za 2018 godinu osvojili su MAHIR KURTALIĆ koji je jučer pobijedio u utrci na 110 m prepone, te RUSMIR MALKOČEVIĆ koji je danas pobijedio u utrci na 400 m prepone.

Vice prvaci BiH za 2018 postali su Rusmir Malkočević u disciplini 4×100 m, AK „Sloboda-Tehnograd” u disciplini 4×100 m u sastavu Hajrudin Vejzović, Kenan Fazlić, Mahir Kurtalić i Rusmir Malkočević, kao i AK „Sloboda-Tehnograd” u disciplini 4×400 m u sastavu Hajrudin Vejzović, Kenan Fazlić, Eldar Fuljacan i Rusmir Malkočević. Treće mjesto u utrci na 200 m osvojio je Hajrudin Vejzović, koji je osvojio bronzanu medalju istrčavši svoj lični rekord u vremenu 22:64 s, uz napomenu da je jučer u utrci na 100 m osvojio V mjesto u utrci na 100 m, ali je takodjer istrčao svoje najbolji rezultat u vremenu od 11:08 s. Kao juniorski prvak BiH i osvajač 3 mjesta na Seniorskom pojedinačnom prvenstvu BiH Hajrudin Vejzović već 20 juna putuje na Prvenstvo Balkana za juniore koje će se održati u Turskoj, a naš najbolji atletičar na 400 m prepone Rusmir Malkočević krajem juna putuje na Mediteranske igre.