Bolan poraz “solara”: Krivaja u derbiju slavila u Mejdanu

U derbiju 3. kola Prve federalne lige za rukometaše – grupa Sjever, ekipa Slobode poražena je na svom terenu od Krivaje iz Zavidovića rezultatom 28:29 (16:14). Utakmica je bila na razini premijerligaške, u punoj sali Mejdana, s dosta preokreta i sa bodrenjem navijača obje ekipe.

Susret su bolje otvorili gosti koji su zahvaljujući raspoloženom Mirzi Dervenčiću poveli 1:6. Tuzlaci su potom smanjili prednost, da bi u 23. minuti Davor Kadić prvi put domaći sastav doveo u vodstvo (11:10). Nakon serije izjednačenja ili vodstva jedne ili druge ekipe, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 16:14.

U nastavku je Sloboda povela 21:18, a potom deset minuta nije postigla gol, zahvaljujući sjajnim odbranama vratara Krivaje Jasmina Hadžihasića, koji je susret završio sa 15 odbrana i bio je najbolji pojedinac utakmice.

Krivaja je povela, a zatim nakon nekoliko promjena rezultata, u 56. minuti stekla je prednost 25:28. Šansu za remi domaćem timu golovima zadržali su Davor Kadić i Arnad Hamzić. Ipak, kod rezultata 28:28, Dervenčić je postigao pogodak 40 sekundi prije kraja, a pet sekundi prije isteka 60 minuta novi pokušaj izjednačenja spriječio je Hadžihasić, odbranivši udarac s krila Enesa Skopljaka.

Tuzlaci su večeras imali premalo raspoloženih igrača da bi svladali borbene goste, koji su potvrdili da su najveći konkurent za naslov prvaka.

“Solari” su izgubili važnu bitku, ali ne i “rat”, te ostaje nada da će u svim ostalim utakmicama pružiti više i da će proljetni uzvrat s Krivajom dočekati u boljem raspoloženju, igraniji, kondiciona jači, te puno bolji u realizaciji. Večeras su promašili toliko “zicera” da se porazu i nije čuditi.

U ekipi Slobode Davor Kadić je postigao 12, Arnad Hamzić 8, a Harun Hamzabegović 5 golova. Po jedan gol zabili su Edin Cerić, Enes Skopljak i Darko Ilić.

U ekipi Krivaje Mirza Dervenčić je postigao 11, Edin Klis 8, a Ajdin Smajilbegović 3 gola.

Krivaja poslije 3. kola vodi i ima 9 bodova, dok je Sloboda ostala na 3 iz dva susreta.