Bosna pobijedila Slobodu za treće mjesto na Kinđetovo memorijalu

KK Bosna savladao je večeras Slobodu u susretu za treće mjesto 13 Memorijalnog turnira Mirza Delibašić. Bosna je slavila rezultatom 67:63. Bosna je veoma dobro ušla u utakmicu i u petoj minuti došla do dvocifrene prednosti rezultatom 14:3, a to su i zadržali do kraja prve četvrtine koju su riješili u svoju korist rezultatom 22:12.

Studenti su u drugoj dionici držali prednost, a onda se Sloboda serijom poena vratila u igru i dvadesetak sekundi pred kraj smanjila na 33:32 da bi u posljednjem napadu Radukić pogodio trojku i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 36:32 za Bosnu. U trećoj četvrtini viđena je izjednačena košarka gdje se na kraju bolje snašla ekipa Slobode koja je u posljednjih deset minuta ušla sa tri poena prednosti, bilo je 53:56.

Bosna je u uvodnim minutama posljednjeg perioda napravila seriju od 7:0 i povela 60:56. Studenti su tu prednost zadržali do kraja i došli do pobjede rezultatom 67:63, kojom su osvojili treće mjesto na turniru Mirza Delibašić. Bosnu je do pobjede vodio Šturanović sa 20 poena, četiri skoka i dvije asistencije dok je Ikonić dodao devet uz četiri asistencije i dva skoka. Na drugoj strani najbolji je bio Latifović sa 14 i osam skokova dok su Petrov i Silađi dodali po 11. Još je dvocifren bio Čampara sa deset poena.

Bosna Royal-Sloboda 67:63 (22:12, 14:20, 17:24, 14:7)