Derbi na Grbavici okončan bez golova

U derbiju 7. kola BHT Premijer lige BiH Crveno – crni su na gostovanju kod Željezničara odigrali neriješeno 0:0. Bod na Grbavici ostavio je naš tim u vrhu tabele, te seriju nepobjedivosti povećao na šest uzastopnih utakmica. Baš kao što je i najavljivano ogled starih rivala otvoren je uz dosta uzbuđenja. Već u prvih petanestak minuta nizale su se prilike na obje strane. U glavnim ulogama bili su Ahmetović i Kokot, no najbolji napadači svojih timova nisu bili dovoljno spretni i koncentrisani da postignu gol. Kako je vrijeme odmicalo Crveno – crni su igrali sve sigurnije i u sjajnom ambijentu Grbavice pokazali igru koja je jasno govorila da se u bh. prijestolnicu došlo po bodove. Zeba je u solo prodoru u 38. minuti probao svoj šut, no lopta prolazi pored desne stative gola domaćina. Samo minutu kasnije Blagojević je na suprotnoj strani šutirao ka našem golu, no Pirić sigurnom intervencijom otklanja opasnost. U drugom poluvremenu prvih desetak minuta proteklo je bez uzbuđenja. Igralo se na sredini terena bez zabilježenih opasnih situacija i prilika pred oba gola. U 59. minuti Zeba je u polukontri, upošljava Govedaricu, no njegov solo prodor i pokušaj poentiranja u posljednjem trenutku spriječava golman domaćih Antolović. Nakon osam minuta igre Antolović je ponovo bio na mukama. Prvo je Zeba šutirao, golman Željezničara loptu odbio u korner, a nakon kornera Ahmetović glavom šutira pod prečku domaćina. Čuvar mreže Plavih sjajno interveniše i spašava svoj gol. Vrlo brzo Željezničar je bio u šansi da povede. Tiago lobuje Pirića, lopta se odbija od prečku, Đelmić odbijanac šalje do Kokota, no naša odbrana je sjajno blokirala njegov udarac. U posljednjih desetak minuta meča Željezničar je krenuo nešto ofanzivnije, ali Crveno – crni su sigurnom igrom kontrolisali dešavanja na terenu. Vrijedan spomena je udarac Đelmića u sudijskoj nadoknadi, no za Pirića je to bio bezopasan pokušaj. Do kraja susreta mreže se nisu tresle, a nakon osvojenog boda protiv Plavih, Crveno – crni će u narednom kolu na Tušnju dočekati ekipu Veleža.