Drama u Brčkom: Sloboda pobijedila Galeb nakon pet setova

Odbojkaši tuzlanske Slobode ponovo su bili uspješni na gostovanju. Ovoga puta bodove su donijeli iz Brčkog, protiv direktnog konkurenta za najviši plasman, nakon prave drame koja se odvijala u pet setova i dva sata igre.

U derbiju 8. kola Superliga Federacije BiH: Galeb – Sloboda 2:3 (15:25, 25:23, 25:21, 21:25, 16:18).

Tuzlaci su na ovaj način zadržali drugu poziciju iza 7Lukavca, te je jasno da će se do kraja prvenstva za naslov prvaka voditi velika borba između Lukavčana i Tuzlaka i eventualno Ilijaša.

Nakon prvog seta izgledalo je da će se Sloboda “prošetati” do pobjede, ali su iskusni Brčaci uzvratili, preokrenuvši na 2:1 u setovima.

Da su preboljeli “dječije bolesti”, postali zreliji i da imaju dodatnog “asa u rukavu”, igrači trenerskog dvojca Vojnić – Slijepčević  pokazali su u četvrtom, a pogotovo u petom setu. Sačuvali su dovoljno motiva, snage i koncentracije i u Tuzlu se vraćaju s dva vrijedna boda.

S obzirom da susret Ilijaš – 7 Lukavac nije okončan zbog nestanka električne energije u dvorani, Sloboda je trenutno preuzela vrh tabele sa 21. bodom, dok Lukavčani imaju 20 i utakmicu manje.

Inače, kako je objavljeno na FB stranici Superlige FBiH, rezultat utakmice u Ilijašu do prekida bio je 1:1 i 2:6 za 7Lukavac u trećem setu. (tl)