Drama u Mejdanu: Druga ekipa Slobode namučila Krivaju

Rukometaši druge ekipe Slobode večeras su u derbiju kola poraženi od ekipe Krivaje iz Zavidovića rezultatom 31:32 (12:17).

Gosti su otvorili susret s 1:4 (5. minuta), a šest minuta kasnije domaći su preokrenuli rezultat na 6:5. U 18. minuti još je bilo egal (7:7), nakon čega gosti serijom 1-5 stvaraju osjetniju prednost, da bi na odmor otišli s 12:17.

U 35. minuti Krivaja stvara najveću prednost (16:22) i održava je sve do 44. minute. Nakon toga raspucao se Harun Djana, Tuzlaci prave 4-0 i u 51. minuti dolaze na gol zaostatka (27:28).

Do kraja se igralo gol za gol, gosti iz Zavidovića uspijevaju sačuvati prednost, iako su mladi “solari” u 58. minuti ponovo došli na gol zaostatka (30:31), ali nisu uspjeli poravnati rezultat.

No, po prikazanom zaslužuju sve komplimente za borbenost i dobar otpor glavnom pretendentu na titulu prvaka.

U ekipi Slobode strijelci su bili: Harun Djana 9, Kerim Torlaković 8, Ermin Jusić 4, Dino Mehić 3, po 2 gola postigli su Bakir Pirić, Bakir Hajdarević i Adi Osmanagić, dok je Omar Karahodžić zabio jedan gol.

U sastavu Krivaje Deni Velić je postigao 8 golova, Ajdin Samjilbegović 6, gol manje zabio je Mirza Dervenčić, dok su Mirza Mehinagić i Edin Sinanović postigli po 4 gola.