Drama u Mejdanu: Odbojkašice Slobode preokretom do pobjede u pet setova

Umjesto “sigurne” pobjede i tri boda, odbojkašice Slobode večeras su u prvenstvenoj utakmici 18. kola Premijer lige BiH pobijedile ekipu Crvene zvijezde iz Obudovca rezultatom 3:2, osvojile su dva boda, gošće jedan, a malo je nedostajalo da “zvjezdašice” slave u Mejdanu.

Viđena je prava drama u pet setova. Gošće su prvi set riješile u svoju korist 24:26, bile su na domak pobjede i u drugom, ali je tas na vagi ipak prešao na stranu domaćih odbojkašica koje su dobile 28:26 i izjednačile na 1:1.

Očekivanja da je prvi set bio samo “loš trenutak” za ekipu trenera Armina Derviševića, nije se takvim pokazao u trećem koji su gošće, ponovo poslije velike borbe i “bacanja na glavu” riješile u svoju korist sa 25:27.

No, domaći sastav potrudio se da ne dođe do iznenađenja. Izjednačile su u četvrtom setu na 2:2 (25:19), a zatim su u petom došle do pobjede – 15:11.

Ako ništa drugo, malobrojni gledatelji uživali su u dramatičnosti i neizvjesnosti susreta, te prvoj pobjedi Slobode nakon mjesec dana i šest vezanih poraza u službenim utakmica u prvenstvu i Kupu BiH.

Sloboda je prvi dio prvenstva završila na 7. mjestu sa 20 bodova, dok je Crvena zvijezda ostala na 9. mjestu sa 13 bodova.