Državno prvenstvo za dječake i djevojčice AK ˝Sloboda-Tehnograd˝ u konkurenciji dječaka osvojio titulu viceprvaka države

Danas se na stadionu “Tušanj” u organizaciji AK “Sloboda-Tehnograd” održalo Ekipno prvenstvo BiH za dječake i djevojčice na kome je nastupilo šest zenskih i pet muških ekipa u 10 atletskih disciplina.

U ženskoj konkurenciji nastupili su pored AK “Sloboda-Tehnograd” i ekipe AK “Borac”, AK “Sarajevo”, AK “Banja Luka” AK “Glasinac” i AK “Zvornik”. U muškoj konkurenciji nastupile su ekipe AK “Borac”, AK “Glasinac” AK “Sarajevo” AK ” Zenica” i AK “Sloboda-Tehnograd”.viceprvaci1

Titulu ekipnih prvaka BiH za 2015 godinu u muškoj konkurenciji osvojila je ekipa AK “Sarajevo” sa osvojenih 45 bodova, ispred drugoplasirane ekipe AK “Sloboda-Tehnograd” koja je osvojila 37 bodova i trećeplasirane ekipe AK “Zenica” čiji su takmičari osvojili 27 bodova.ekipnodjevojcice21

U ženskoj konkurenciji titulu ekipnih prvakinja za 2015 godinu osvojila je 51 bod, ispred drugoplasirane ekipe AK “Borac” čije su takmičarke osvojile 48 bodova, dok su treće mjesto osvojile takmičarke AK “Banja Luka.ekipnodjecaci121

Pokrovitelji Ekipnog prvenstva BiH za dječake i djevočice bili su Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta TK i Grad Tuzla, a veliku zahvalnost dugujemo našem generalnom sponzoru DD “Tehnograd inžinjerig” te našim sponzorima BH Telecomu, “Umel dalekovod montaži d.o.o, NLB banci, Tuzlanskoj pivari.
Partneri današnje manifestacije su Udruženje studenata Medicinskog fakulteta “Medicus” i JU “Gradski stadion Tušanj”.ekipnoe321

Za takmičare AK “Sloboda-Tehnograd” ovim takmičenjem se završava atletska sezona na stazi, te preostaje da se održi Ekipno prvenstvo BiH u krosu za sve kategorije, koje će ujedno biti i izborno za nastup na Evropskom prvenstvu u krosu koje će se sredinom decembra održati u Hrvatskoj.