Finale Kupa BiH: Prvi susret na Tušnju okončan bez pobjednika

akon sedam godina Sloboda se ponovo našla u prilici da se bori za titulu osvajača Kupa BiH. Crveno – crni su u prvom meču finala pred ispunjenim stadionom Tušanj dočekali ekipu Radnika iz Bijeljine. Prva utakmica okončana je rezultatom 1:1. Strijelac za domaći tim bio je Merzić, dok je izjednačujući gol za goste iz Bijeljine postigao Jakovljević.

Početak prvog meča finala Kupa BiH obilježila je incijativa Slobode. Po teškom i klizavom terenu fudbaleri Slobode su uspjevali u nekoliko navrata ugroziti gol Avdukića ali sve pokušaje osujetila je sigurna i odmorna odbrana Radnika. Publika na Tušnju čekala je 37. minuta da bi vidjeli prvi pogodak. Ordagić je sjajno uposlio Merzića koji je sjajno pogodio sa vrha šesnaesterca za veliku radost domaćih navijača. Minimalnim vodstvom Slobode okončano je prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme gostujući tim otvorio je velikom prilikom. Nakon što je Maksimović promašio loptu, Lazić je očajno šutirao i propustio priliku za izjednačenje. Ipak, gostujući tim u 56. minuti stiže do poravnjanja rezultata. Nakon što je Hodžić ubacio loptu, Jakovljević iz poluvoleja zakucava loptu u mrežu Slobode. U nastavku utakmice Sloboda je sve agilnija, a odbrana Radnika sigurnija. U 89. minuti glavni sudija Admir Šehović iz igre je direktno isključio kapitena Slobode, Zajka Zebu, što je izazvalo varnice na terenu. Nedugo nakon isključenja Zebe nakon nesmotrenog igranja rukom isključen je i gostujući igrač Beširević. Utakmica je okončana rezultatom 1:1, pa će osvajač Kupa BiH biti poznat tek nakon revanš susreta u Bijeljini koji se igra za sedam dana (18.05.). Podsjećamo, ni Radnik, ni Sloboda ranije nisu osvajali trofej Kupa BiH. Radniku je ovo prvo, Slobodi treće finale. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)