Golovima Zebe i Krpića Sloboda remizirala s Dancima

Naši prvotimci odigrali su danas drugi test meč priprema u Antaliji. Izabranici Husrefa Musemića remizirali su sa danskim Nordsjaelland rezultatom 2:2 (0:2). Naš tim se Dancima suprotstavio u sastavu: Muminović, Efendić, Škahić, Kostić, Ivetić, Stjepanović, Sarić, Zeba, Veselinović, Haurdić i Ahmetović.

U prvom poluvremenu Crveno – crni su krenuli agresivno ka golu Danaca, no par poluprilika Ahmetovića i Veselinovića nisu iskorištene da se ozbiljnije zaprijeti golu protivnika. U trenucima kada se igralo između dva šesnaesterca Danci koriste uspavanost naše zadnje linije i od 15. minute golom Mikkelsena vode 0:1. U 23. minuti Nordsjaelland je mogao i do drugog gola, no njihov napadač pogađa prečku Muminovićevog gola. Šansu da izjednačimo imali smo u 39. minuti, no slobodnjak Zebe golman Nordsjaellanda brani paradom. U 41. minuti Danci su povisili vodstvo na 0:2. Naš tim je pokušao presingom da dođe do lopte, ali u sjajnom prodoru stoper danskog tima Marcondes prelazi 30 metara, upošljava svog napadača Karlssona koji dribla Muminovića i trese našu mrežu. U zadnjim trenucima prvog dijela isti igrač našao se oči u oči sa Muminovićem, no promašio je čisti zicer za povećanje vodstva danskog tima.

U drugom poluvremenu Musemić je mijenjao, pa su na samom početku u igru ušli Lakićević, Krpić i Ordagić, kasnije i Govedarica. Crveno  crni su bili na korak do smanjenja rezultata. Golman Danaca nakon prekida je krenuo degažirati loptu, Krpić postavlja nogu, te odbijena lopta završava u mreži Nordsjaellanda. Naš tim je tražio da se gol prizna jer je Krpić izvan šesnaesterca pokušao blokirati golmanov udarac, no arbitri su poništili gol.

Naš tim je imao terensku inicijativu dok su se Danci opredijelili na povučenu igru i kontranapade. Na kraju, naš presing je urodio plodom kada je Zeba sa bijele tačke smanjio na 1:2. Bilo je to u 78. minuti susreta. Vrlo brzo nakon našeg gola Danci su mogli povećati vodstvo. Brza kontra, pas sa lijeve strane u sredinu, ali ispred napadača Nordsjaellanda Ivetić “čisti” loptu i spašava naš gol.

Musemić je pred kraj meča u igru uveo Mehidića i Todorovića, Crveno – crni su igrali presing i napadali ka golu Danaca, a poravnanje je stiglo u zadnjim minutama utakmice. Zeba sjajno prolazi kroz sredinu, upošljava Krpića kome nije bilo teško matirati danskog golmana za konačnih 2:2.