Goražde – Sloboda 0:2 Sloboda u osmini finala Kupa BiH

Crveno – crni su se plasirali u osminu finala Kupa BiH pobjedom nad Goraždom rezultatom 0:2 (0:1). Gostovanje u Goraždu u okviru 1/16 finala Kupa BiH donijelo je težak meč za naše prvotimce, no izabranici Husrefa Musemića svoj kvalitet su potvrdili golovima Moranjkića (44´) i Ahmetovića (77´), te zasluženo prolaze dalje.
Musemić je protiv federalnog prvoligaša izveo kombinovan sastav. Na golu je stajao Hamzabegović, zadnju liniju su činili Efendić, Mehmedagić, Moranjkić i Ivetić, u sredini terena su igrali Kiso, Pršeš, Sarić, Mehidić i Zeba, a u vrhu napada Ahmetović.

Gotovo cijelo poluvrijeme trebalo je našim fudbalerima da slome otpor domaćina, ali samo minut pred odlazak na predah Moranjkić trese mrežu Goražda za naše vodstvo 0:1. U drugom poluvremenu Ahmetović u 77. minuti postiže drugi gol za naš tim i konačnih 0:2 (0:1).