Izviđač CO u derbiju pobijedio Slobodu

U derbiju 5. kola Premijer lige za rukometaše, Izviđač CO u Ljubuškom je nanio visok poraz tuzlanskoj Slobodi, pobijedivši rezultatom 33:24 (16:12).

Ovo je drugi uzastopni poraz izabranika Siniše Markote na gostovanjima, a treća utakmica bez pobjede s obzirom na prošlosubotnji remi u Mejdanu s iskrom iz Bugojna (30:30).

Tuzlaci su loše ušli u utakmicu i već nakon četiri minute imali su veliki zaostatak – 4:0!

Prvi gol postigli su u 6. minuti sa sedam metara (Čičkušić), a potom su četiri puta smanjili prednost domaćina na dva gola razlike, posljednji put  u 17. minuti (10:8).

No, razigrani “skauti” koji su vješto koristili svaku grešku gostiju, a bilo ih je na pretek, i zabijali iz kontri, ubrzo su ponovo stvarali razliku, te se na odmor otišlo s njihovom prednošću od 16:12.

U tom periodu, golmani Tuzlaka imali su mali broj odbrana (Borozan 2, Čajić 3, branio puno manje). Međutim, još lošiji učinak imali su domaći golmani.

Također, Sloboda gotovo da je igrala bez krila, jer su Ovčina i Bečić mogli loptu dobiti prije  na lutriji nego od suigrača, koji su uporno apadali kroz sredinu, a tu su najčešće “prodavali” lopte.

U nastaku je samo Zdravko Čajić “kriv” što Izviđač nije “pocijepao” mrežu gostiju. Njihova prednost je stalno rasla, Čajić je ukrotio ukupno 11 lopti, ali i golman Izviđača CO (Herceg 12 odbrana, u prvom poluvremenu samo jedna).

U odbrani gostiju se igralo ponekad komotno toliko da su primili gol “cepelinom”, u trenutku kada su imali pravo samo jedno dodavanje, a iz kuta je Vukšić taj gol servirao Pavloviću, dok su “crveno-bijeli” nijemo gledali akciju.

U drugom poluvremenu još manje lopti za krila Ovčinu i Bečića. Čičkušić je bio najveći potrošač lopti (samo jedan gol iz igre, ostali s “penala”), te je u posljednjoj minuti domaći tim otišao i na + 10 (33:23).

Uzalud je galamio Markota na svoje igrače kod rezultata 30:23 (“Nemojte me za*ebavati, hajmo se vratiti barem na minus tri gola…”), ali ništa se nije promijenilo. Dapače!

Nije opravdanje za težak poraz ni neigranje kapitena Emira Suhonjića ili to što je Čajić branio povrijeđen. Pretendent na naslov prvaka još jednom je razočarao, a prilika da popravi dojam svakako je derbi 6. kola protiv Vogošće, ali odigrat će se tek poslije reprezentativne pauze.

No, prvenstvo je tek krenulo i ima vremena da se poprave loše stvari, ali je dojam da Sloboda do golova dolazi puno teže nego u prošlom prvenstvu, kada su Ovčina i Bečić bili vodeći strijelci.

No, da se ne uplićemo u struku, vjerujemo da će Markota svakako znati stvari postaviti na pravo mjesto i bitno je da se poslože prije nastupa protiv Olimpijakosa u EHF Europa ligi, krajem ovog mjeseca.

U pobjedničkom sastavu Bošković je posigao 8, Pavlović, Vukšić i Alilović po 5, Vujović 4 golova itd.

U ekipi Slobode Čičkušić je zabio 5 (4 sa 7 metara), Đukić 4, Vujović i Bajraktarović po 3, Ovčina i Mehinagić po 2 gola, te po jedan gol Buljina, Bečić, Milkunić, Nurkanović i Jusić.