Kavgić debitovao porazom: Student preokretom do pobjede nad Slobodom

Furiozan početak i katastrofalan kraj za goste. Ukratko to je rezime utakmice Studenta i Slobode koju su Mostarci riješili u svoju korist 89:81. Sloboda je vodila 25:10, imala +12 nakon prve dionice, imala +9 na poluvremenu, a onda su sve to ispustili u trećoj dionici koju su izgubili sa 32:15.

Jeste Mostarcima ulazilo sve odreda, jeste pogađao Ross, koji je na kraju stigao do 28, ali ne možemo se oteti utisku da su Tuzlaci dozvolili svojim domaćinima da se razmašu.

I svaki put kada bi nakon preokreta Sloboda hvatala priključak, događala se nova greška. Slobodi u odsustvu Rikala neminovno treba košarkaš na poziciji jedan. Koliko već sutra ako je ikako moguće, jer bez pravog playmakera u nastavku sezone Sloboda će veoma teško doći do pobjeda i do svog cilja.

Tako će Eldar Kavgić, mladi stručnjak, debitovao porazom. Moglo je bolje, ali ne treba zanemariti da Student ima kompaktan tim koji se u ovoj sezoni već etablirao i koji juriša na Ligu 6.

Pored Rossa koji je postigao 28 poena, Lelić je postigao 22, Gudić 11, a Marković 10.

Kod Slobode Hasandić je postigao 27, a Čampara 19.