Liga rukometaša: Sloboda Solana – Prijedor 26:30

U petom kolu Premijer lige BiH – četvrti uzastopni poraz Solara. Ovoga puta tri boda u Mejdanu uzeo im je Prijedor, ekipa koja je od početka znala što hoće i kako do toga doći. S druge strane, Solari su imali previše tehničkih pogrešaka da bi mogli doći do bodova spasa. Ekipa bez nekoliko važnih igrača, s dosta neiskusnih kojima brzopletost ovoga puta nije donijela ništa dobro, te s nekolicinom rukometaša koji su parket napuštali šepajući, sama se dovela do uloge gubitnika.

Na sve su se nadovezale loše sudije iz Doboja, Paleksić i Ilić, koji nisu na valjan način sankcionisali grube nasrtaje na prvog tuzlanskog strijelca, Marka Karaulu, pa je brod Solara nemilice išao prema hridi i tamo se razbio. Može se koješta reći i za postavku igre u kojoj mladost, najavljena prije prvenstva kao snaga Tuzlaka, ovoga puta nije znala kako da odreaguje na čvrstu igru odbrane gostiju, brze kontre i pogotke Prijedorčana.

Više je nego jasno da će se ova i ovakva Sloboda Solane boriti za opstanak, s malim izgledima da popravi situaciju. Sve dok se ne vrate ozlijeđeni igrači, ali i dok se u organizaciji igre ne poslože sve poluge kako treba.

U poraženom timu izdvajali su se Marko Karaula sa 10 golova i Eldin Hajdarević s tri manje, ali koji u 50. minuti kod rezultata 20:23 nije iskoristio bitan sedmerac. Golmnan mu je šut odbranio,  nakon toga iz kontre je pogodio Dejan Unčanin. U narednom napadu izgubio je loptu Harun Đulić, što je Unčanin ponovo kaznio i nakon 20:25 u 51. minuti više nije bilo izgleda ni za bod, a kamo li za preokret.

U ekipi Prijedora Mladen Blagojević postigao je 7, a po 6 golova dali su Sandro Popović (uglavnom iz sedmeraca), te Goran Daničić.

Premijer liga rukometaša BiH, 5. kolo
SLOBODA SOLANA 26 (14)
PRIJEDOR 30 (13)
TUZLA – Dvorana Mejdan. Gledatelja 250. Suci: Ilić i Paleksić (obojica Doboj)
SLOBODA SOLANA: Bojić, Cerić 1, Karaula 10, Šahdanović 2, Sejdinović 2, Đulić, Hamzabegović 1, Ventić, Hrnjić, Čajić, Hajdarević 7 (4), Čamdžić, Babović 1, Jahić 2. Trener: Mirza Bulić
PRIJEDOR: Beširević, Bojić, Unčanin 3, Miljuš, Popović 6, Ćosić 4 (2), Vejnović, Šešić, Kaurin 2 (1), Daničić 6, Topić, Đurić, Vlačina, Babić, Savić 2, Blagojević 7. Trener: Bojan Unčanin
SEDMERCI: Sloboda Solana 5 (4), Prijedor 5 (3). ISKLJUČENJA: Sloboda Solana 8 minuta (Sejdinović 13, 56), Čamdžić (8), Babović (32); PRIJEDOR 8 minuta (Šešić 38), Kaurin (28), Blagojević (27, 57)

REZULTATI 5. KOLA:
Gračanica – Krajina 38:25 (17.8), Derventa – Konjuh 30:25 (14:14), Bosna (S) – Sloga 26:30 (11:14), Gradačac – Izviđač 22:28 (12:15), Igman – Maglaj 27:35 (11:18), Sloboda Solana – Prijedor 26:30 (14:13), Čelik – Zrinjski 31:26 (15:16).