Liga rukometaša: Solari protiv Konjuha dobro počeli, loše završili

U okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Konjuh je u Živinicama pobijedio Sloboda Solanu rezultatom 33:24, nanijevši gostima peti uzastopni poraz u prvenstvu. Tuzlanski rukometaši, i ovoga puta oslabljeni neigranjem nekoliko ozlijeđenih igrača, dobro su odigrali prvo poluvrijeme. Na odmor su otišli s golom prednosti – 11:12.

No, u nastavku je umor uzeo danak, domaći Stolari raspucali su se sa svih strana i na kraju su slavili vrlo ubjedljivo – sa +9 golova.

Begić sa 10, te Smajić, Sinanović i Hamzić sa po četiri pogotka su bili najefikasniji kod Konjuha, dok su Karaula sa šest, te Serhatlić sa pet pogodaka bili najučinkovitiji kod Tuzlaka.

Bosna je u Visokom savladala Derventu (27:25), Zrinjski je u Mostaru bio bolji od sarajevske Bosne (29:27). Maglaj je pobijedio Čelik 33:27, dok je Prijedor poražen od Gračanice 29:31. Vodeći Izvičač nadigrao je Igman sa 37:26, dok je Krajina ostvarila treću pobjedu savladavši Gradačac 22:20. (mp)