Na Pojedinačnom prvenstvu BiH u Zenici Dobar nastup atletičara AK ˝Sloboda Tehnograd˝

Atletičari Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” proteklog vikenda su nastupali na Pojedinačnom prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniore i juniorke, u Zenici.
Takmičili su se u deset disciplina, a najuspješniji su bili Ervin Rahmanović, Mirza Kasumović i Monika Tončević osvojivši titule državnog prvaka u disciplinama u kojim su se takmičili.

Ervin Rahmanović osvojio je titulu drzavnog prvaka u disciplini 110 metara sa preponama, te je osvojio srebrnu medalju u trci na 100 metara. Mirza Kasumović osvojio je titulu državnog prvaka u trskoku, dok je Monika Tončević postala prvakinja Bosne i Hercegovine u trci na 3000 metara, a u trci na 1500 metara osvojila je treće mjesto. U istim disciplinama nastupila je i Mubina Hasanbašić. U trci na 1500 metara je bila drugoplasirana, dok je u trci na 3000 metara završila na trećoj poziciji.

Pored pomenutih, na Prvenstvu su nastupili Zijada Šehić (200m, 400m), Hajrudin Vejzović (dalj), Smajo Ibrahimović (vis), Kenan Fazlić (100m, 200m).

Takmičenje je bilo i izborno za predstojeće Balkansko prvenstvo u Rumuniji.