Na Tušnju pao i Radnik

Crveno – crni na Tušnju nikome ne daju pardona! Ovoga puta u goste je došao neugodni bijeljinski Radnik, no Semberci grad soli napuštaju pognutih glava. Majstorija Sarića iz slobodnjaka u 43. minuti rasplinila je sva nadanja Bijeljinaca da će Tušanj napustiti neporaženi.

Husref Musemić je protiv trećeg tima tabele izveo dobro znanu postavu. Na golu je stajao Pirić, u zadnjoj liniji su igrali Efendić, Mehmedagić, Kostić i Ivetić, a u veznom redu Sarić, Stjepanović, Zeba, Veselinović i Haurdić. Najveća opasnost po odbranu gostiju predstavljao je Ahmetović.

Naš najbolji strijelac već u drugoj minuti mogao je obradovati preko 3.000 domaćih navijača. Nažalost, glavom je šutirao preko gola. Radnik je igrao defanzivno, ne dozvoljavajući Crveno – crnim da naprave nešto konkretno pred njihovim golom. Orjentisali su se na kontranapade, no naš vezni red i zadnja linija dobro su čitali njihove namjere.

U 43. minuti smo poveli. Ahmetović je srušen na dvadesetak metara od gola Radnika, a Sarić fenomenalnom ljevicom trese mrežu gostiju. Avdukić je samo pogledom ispratio navodeći projektil našeg veznjaka. Do kraja poluvremena mogli smo i do 2:0, no Veselinovićev udarac glavom šalje loptu preko gola.

U drugom poluvremenu imali smo sjajnu priliku u 51. minut. Veselinović je brži od Avdukića u namjeri da dođu do jedne dubinske lopte, dribla golmana Radnika i šutira na prazan gol gostiju. Tribine su se skoro počele radovati drugom golu Crveno – crnih, no sa gol linije loptu u korner izbija Slobodan Jakovljević. U nastavku meča Radnik je imao blagu terensku inicijativu, no bez izglednih prilika da ugroze Pirića.

Na kraju, sasvim zaslužen trijumf Crveno – crnih kojim su Bijeljincima nanijeli prvi gostujući poraz u sezoni. Sa 44 boda na kontu ostali smo lideri premijerligaške tabele, no već od sutra vrijeme je za nove pripreme. U srijedu na Tušanj dolazi stari rival Sarajevo u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH.