Na Tušnju se igra najbolji fudbal: Crveno – crni odlaze na pauzu kao lideri prvenstva!

Ubjedljivim trijumfom 4:0 (2:0) nad Slavijom Crveno – crni su na veličanstven način zaključili polusezonu i kao lideri premijerligaške tabele odlaze na zasluženi zimski odmor. Pred oko 2.500 domaćih navijača naši prvotimci su još jednom pokazali zbog čega su trenutno najbolji tim bh. lige i da se na Tušnju igra najljepši fudbal. Izabranici Husrefa Musemića popeli su se na “kotu 40” sa čijeg vrha gledaju sve ostale timove BHT Premijer lige.

Od prvog minuta Crveno – crni su krenuli u veliku ofanzivu ka golu Slavije. Već u 5. minuti Veselinović, Kiso i Ahmetović smjenjivali su se u šansama za gol, no mreža Slavije ostala je netaknuta. U 16. minuti Ahmetović je na upošljavanje Kise sjajno primio loptu na prsa, ali je njegov udarac iz okreta ukrotio Kubura. Dvije minute kasnije Kostiću je poništen gol zbog ofsajda, ali je Slavija već nakon dvije minute morala postaviti loptu na centar. Efendić snažno centrira sa desne strane, a nakon neuspješnog pokušaja udarca Stjepanovića, lopta dolazi do kralja šesnaesterca Ahmetovića kome nije bilo teško da zatrese praznu mrežu gostiju. Igrala se 24. minuta kada su naši fudbaleri mogli do drugog gola, ali je nakon kornera Zebe Škahić glavom poslao loptu kraj gola Slavije. Ofanziva Crveno – crnih tekla je u talasima, a drugi gol za naš tim postigao je Zeba iz penala u 41. minuti. Prethodno je u šesnaestercu Grujičić oborio Veselinovića. U drugom poluvremenu nastavljen je agresivni napad ka golu Slavije, no mreža gostiju mirovala je do samog kraja utakmice.

Dodajmo da je sudija Ognjen Valjić zbog prigovora u 60. minuti isključio šefa struke Slobode Husrefa Musemića. To nije pokolebalo Crveno – crne da sa još dva gola zaključe meč. Ordagić je u 79. minuti snažno šutirao ka golu Slavije, lopta se odbija od jednog igrača gostiju i vara Kuburu za 3:0, a konačnih 4:0 postavlja rezervista Krpić. Igrala se 83. minuta kada je Ordagić maestralno predriblao četvoricu čuvara i uposlio Krpića kome nije bilo teško da rutinski pospremi loptu u mrežu Slavije. Fenomenalni Crveno – crni deklasirali su Slaviju za 12 ovosezonsku pobjedu. Na kontu sada imamo 40 bodova i lideri smo premijerligaške tabele. Na Tušnju se igra najljepši fudbal i sasvim zasluženo kao prvoplasirani odlazimo na zimsku pauzu.