Odbojka: Pobjeda odbojkašica Slobode u Gradačcu za ostanak u vrhu prvenstva BiH

U susretu 9. kola prvenstva BiH za odbojkašice, večeras je u Gradačcu ekipa Kule Gradačac poražena od tuzlanske Slobode rezultatom 1:3 (18:25, 25:17, 11:25, 22:25).

Tuzlanke su vrlo sigurno dobile prvi set, ali su u drugom “proigrale” domaće igračice i gotovo s istim omjerom poena izjednačile su na 1:1.

Treći je protekao u apsolutnoj dominaciji igračica trenera Armina Derviševića koje su Kuli prepustile samo 11 poena.

U četvrtom se vodila dosta izjednačena igra, a nakon 15:15 Sloboda je serijom poena otišla na 15:18 i do kraja seta uspjela je sačuvati vodstvo za pobjedu, premda su se domaće primakle na 21:22, ali favorizovane gošće nisu dozvolile da se uđe u peti set.

Poslije ove pobjede Sloboda ima 22 boda i trenutno zauzima čelnu poziciju (Gacko i Goražde igraju derbi kola), dok je Kula ostala na 6. mjestu sa 10 bodova.