Odbojka: Sloboda pružila maksimum, ali su Brčanke šampionke!

U okviru 14. kola Premijer lige za odbojakšice, večeras je u Tuzli domaća Sloboda poražena od višestrukih prvakinja BiH, ekipe Bimal Jedinstva iz Brčkog rezultatom 0:3 (18:25, 9:20, 20:25).

Najljepši dio utakmice bio je prvi set u kojem su se ekipe smjenjivale u vodstvu. Sloboda je vodila 12:7, ali su Brčanke serijom 0:6 preokrenule rezultat u svoju korist i prednost su povećavale za konačnih 18:25. Publika je aplauzim nagrađivala veliku borbenosz+t i svaki poen domaćih igračica, ali su Brčanke pokazale zašto su prvakinje.

U drugom setu gošće su vrlo brzo povele 1:7, uz dobru igru Arijane Okuke, Sandre Mitrović, Amire Husić, Dijane Vasić i ostalih, te je ovaj set trajao manje od 20 minuta.

U trećem su domaće igračice zaigrale ponovo angažovanije, dobrim dijelom su bile u rezultatskom egalu, da bi kod rezultata 17:20 iskusne Brčanke mirno privele utakmicu kraju.

Ovo je 13. pobjeda Bimal Jedinstva i na tabeli su druge sa 38 bodova, dok je Sloboda na 7. mjestu sa 14 bodova.

Unatoč porazu, ekipa Slobode pokazala je da će u drugom dijelu sezone igrati mnogo značajniju ulogu nego u prvom.