Odbojka: Slobodi “ukradena” pobjeda u Banjoj Luci

U susretu 17. kola Premijer lige za odbojkašice, ekipa BL Volej pobijedila je tuzlansku Slobodu rezultatom 3:2 (25:16, 11:25, 25:20, 22:25, 15:12). Susret je trajao 2 sata i 11 minuta i donio je veliku dramu u kojoj su, nažalost, presudili – suci!

Trener Nihad Zahirović u izjavi za Tuzlalive.ba kaže kako njegovo mišljenje nije plod trenerskog subjektiviteta.

– U trećem setu napravili su materijalnu povredu pravila i ukrali su nam poen. Na naš zahtjev da prekontrolišemo zapisnik, prvi sudija nije dopustio. Šta reći osim da je suđenje bilo katastrofalno – rekao je trener Zahirović.

Predstavnici Slobode uložili su žalbu nakon utakmice, o kojoj će odlučivati komesar takmičenja.

Sloboda je osvojila bod, a lako se moglo desiti da osvoji još jedan. Ovako, ostaje bod iza Kule Gradačac, koja je 5. sa 26 bodova, dok Sloboda na 6. pooziciji ima 25.

U ostalim susretima: HE da Drini – Modriča 1:3, Gacko – Kula Gradačac 3:0, Goražde – Radnik 3:0, Bimal Jedinstvo – Derventa 3:0. (tl)