Tuzla: Održano Atletsko prvenstvo za atletičare s posebnim potrebama

U Tuzli je danas na stadionu Tušanj počela Specijalna olimpijada osoba sa posednim potrebama iz cijele BiH. Poseban gost organizatora bio je proslavljeni trkač Amel Tuka, bronzani sa posljednjeg svjetskog prvenstva u Kini na 800 metara, koji se cijelog dana družio sa sudionicima natjecanja i ljubiteljima atletike. Dočekan je ovacijama i vatrometom.

Tuka je nastupio u revijalnoj utrci na 100 metara, ali nije pobijedio. Brži od njega bio je učesnik olimpijade Saša Šunjka.

– Posebno sam se pripremao za ovu utrku, ali nisam pobijedio, jer i među sudionicima Specijalne olimpijade ima sjajnih trkača – kazao je Tuka i izazvao oduševljenje sudionika.

Niko sretniji od trkača Šunjke, koji je rekao:

– Bio je dobar osjećaj trčati s Amelom Tukom!

Tuka je izjavio da mu je drago što su ga organizatori olimpijade pozvali, dodavši da osobama sa posebnim potrebama treba pružiti podršku i omogućiti im da se bave sportom.

Za Tušanj ga vežu lijepe uspomene, jer se ovdje takmičio još 2008. godine, na početku svoje atletske karijere.