Rukomet: Mejdan nosio BiH do pobjede nad Kosovom

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras u Mejdanu selekciju Kosova rezultatom 41:25. Kosovo je na početku bilo izuzetno opasno, te su u jednom trenutku napravilo seriju od 3:0, te su poveli sa 7:6. Ipak, nakon minute odmora koju je tražio selektor Dragan Marković, stvari kreću u pravom smjeru.

Do poluvremena naša selekcija je podigla ritam igre, te su na odmor otišli s pet golova prednosti, 18:13. Nastavak donosi potpunu dominaciju naše selekcije.

Kosovo je potpuno palo, razlika se povećavala iz napada u napad, te je pobjednik bio poznat već sredinom igre u drugom poluvremenu.

Publika u Mejdanu je bodrila bh. tim do samog kraja, te je naša selekcije stigla do treće pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Rezultati 4. kola kvalifikacija za svjetsko rukometno prvenstvo 2017. goidine u Francuskoji i tabela u Prvoj grupi:

Tuzla: Bosna i Hercegovina – Kosovo 41:25 (18:15)
Hlohovec: Slovačka – Litvanija 31:27 (19:10)