Rukomet: Oslabljena Sloboda doživjela prvi poraz

U prijateljskoj rukometnoj utakmici, odigranoj večeras u tuzlanskom Mejdanu, domaća Sloboda poražena je od Vogošće Poljine Hills rezultatom 28:33 (13:14).

Tuzlaci su najstupili bez povrijeđenog Emira Suhonjića, dok je Enes Skopljak, također zbog povrede, igrao vrlo kratko.

Iskusna ekipa trenera Kasima Kamenice prvi put je dva gola prednosti stekla u 27. minuti (11:13), da bi u nastavku utakmice otišli na + 7 što je za tuzlanski tim bilo nedostižno.

U domaćoj ekipi najefikasniji je bio Davor Kadić sa 7 golova, dok su po 5 postigli Arnad Hamzić i Kerim Torlaković. Darko Ilić je 4 puta savladao protivničke golmane, dva gola zabio je Amer Denjo, dok su po gol postigli Edin cerić, Enes Skopljak, Harun Hamzabegović, Admir Kišić i Ermin Jusić.

U pobjedničkom sastavu Benjamin Čičkušić je zabio 8, dok su po 4 gola postigli Ezer Čorbo, Zlatko Kreso i Almir Osmanhodžić.

Ovo je bila treća pripremna utakmica Slobode, a prvi poraz.

Narednu utakmicu zakazali su za 26. januar u Tuzli s ekipom Osijeka (14 sati).