Rukomet: Solari izgubili od Kaknja i skoro ugasili nadu u povratak u Premijer ligu

Rukometaši Sloboda Solane u posljednjoj utakmici prvog dijela sezone poraženi su od Kaknja rezultatom 24:25 (12:14). To je drugi domaći poraz tuzlanskih rukometaša koji su time načinili veliki korak nazad u nastojanju da se vrate u Premijer ligu BiH.

Pobjeda u prošlom kolu protiv Gračanice u gostima, praktično je večeras obezvrijeđena. Dan prije utakmice, Solare je zbog odlaska na rad u Njemačku napustio najbolji igrač Alen Brčaninović, što je itekako imalo uticaja na ishod večerašnje utakmice.

Ekipa Kaknja vodila je skoro cijelu utakmicu, najviše 9:14 u 27. minuti. Zahvaljujući odbranama Danijela Sabljića, domaći su se uspijevali vratiti, ali su u ključnim trenucima pravili tehničke greške, izgubivši veliki broj lopti. U 55. minuti ekipa trenera Nedžada Zaimovića povela je 21:24, ali je Edin Cerić uspio pogoditi za 24:24 pola minute prije kraja utakmice. Iskusni gosti, ipak, su uspjeli postići zlata vrijedan gol, a strijelac pogotka za tri boda bio je iskusni Admir Purić i to 7 sekundi prije kraja utakmice. Domaći su traljavo odigrali zadnji napad ne uputivši šut na gol, nego su izborili deveterac. Šut golmana Danijela Sabljića završio je u “živom zidu”. Domaći tim izveo je čak 10 sedmeraca od kojih nije iskoristio tri, dok su gosti realizovali sva četiri sedmerca.

Nedim Čamdžić postigao je 9 golova, ali je imao i veliki broj izgubljenih lopti. Edin Cerić i Harun Hamzabegović postigli su po 5 golova.

U ekipi Kaknja Dragan Martinović je postigao 6, Amer Denjo 5, a Milan Glumičić i Admir Purić po 4 gola.

Prvenstvo se nastavlja u martu iduće godine. Kakanj je vodeći tim sa omjerom 9-1, toliko će imati i Gračanica ako pobijedi Bosnu TS u Tešnju, dok je Sloboda Solana treća sa omjerom 8-2. (tl)