Rusmir Malkočević drugi na Međunarodnom atletskom mitingu u Slovenskoj Bistrici

U subotu je u Slovenskoj Bistrici održan Međunarodni atletski miting na kome su nastupili atletičari AK “Sloboda-Tehnograd” Rusmir Malkočević, Hajrudin Vejzović i Aleksandar Dalić.

Tuzlarije

Rusmir Malkočević je u discipline 400 m prepone osvojio II mjesto sa rezultatom 52:86, iza Slovenca Petera Hribaršeka koji je pobijedio sa rezultaom 52:01.

Hajrudin Vejzović je trčao trku na 200 m osvojviši I mjesto u svojoj grupi sa istrčanim ličnim rekordom u vremenu od 22: 46, što mu je na kraju u ukupnom plasmanu donijelo V mjesto.

U trci na 800 m nastupio je Aleksandar Dalić koji je u konkurenciji 29 takmičara, zauzeo 19 mjesto sa rezultatom 1:58:81.

Prema Kalendaru takmičenja ASBiH, u nedjelju je u Čitluku održano I Državno prvenstvo BiH u atletici za pionire-ke, na kome su nastupili najmlađi članovi AK “Sloboda-Tehnograd” Bakri Musić, Mateo Šimić, Adem Šarić, Ema Mešković i Lejla Jajić.

Tuzlarije

Dvostruku titulu viceprvaka BiH za 2019. godinu osvojio je Bakir Musić koji je osvojio II mjesta u trci na 300 m i u skoku u dalj.