Sloboda i Borac podijelili bodove na Tušnju

Danas je na stadionu Tušanj odigrana utakmica 21. kola BHT Premijer lige BiH između FK Sloboda i FK Borac. U prvom poluvremenu, po izuzetno teškom terenu nije bilo puno prilika, a prvi je zaprijetio FK “Borac” u 18. minuti.

Priliku je imao Miloš Žeravica, u 27. minuti Miloš Ćudić šutira direktno u golmana Muminovića. Nakon toga, u 38. minuti, sudija Irfan Peljto dosudio je slobodni udarac za domaćina. Sa dvadesetak metara, Miljić šutira malo iznad prečke. U 40. minuti Terzić je imao dobru priliku. Šutirao je desnom nogom preko gola. Do kraja prvog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika, te je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:0.

Početkom drugog poluvremena bilo je nekoliko prilika ispred gola FK “Borac” iz Banja Luke. Prvo su pokušali Todorović i Osmanagić a zatim iz kornera Ignjatović. Veliku priliku u 70. minuti ponovo je imao Darko Todorović. Šutirao je sa dvadesetak metara i pogodio je stativu. Minutu poslije, rezervista Anel Husić pogađa glavom nakon kornera.

U 85. minuti prelijepim golom sa dvadeset metara Kunić postiže izjednačujući pogodak. Do kraja, Sloboda je imala još jednu priliku preko Anela Husića, ali nije došlo do promjene rezultata.

Na kraju utakmice, konačan rezultat je bio 1-1.