Sloboda – Mladost 0:1

Fudbaleri Slobode poraženi su u subotu na stadionu Tušanj od FK Mladost Doboj Kakanj rezultatom 0:1 golom Geodena Guzine u 50. minuti utakmice.

Ekipe koje su u subuotu istrčale na travnjak stadiona Tušanj nisu imale poseban rezultatski interes pa su gledaoci sa pravom očekivali atraktivnu fudbalsku predstavu.

Igrao se 14. minut kada su gosti zaprijetili Muminoviću, ali okvir gola spasio je Slobodu. Pokušao je Fanimno, ali lopta pogađa prečku. U nastavku utakmice domaći su imali izglednu priliku, ali ispred gola Mladosti nije se najbolje snašao Antonio Vidović koji ne uspijeva zahvatiti loptu.

Nekoliko minuta kasnije u dobroj prilici se našao i Smajić, ali njegov udarac glavom sa peterca, šalje loptu iznad gola Bukvića.

Posljednih 15-ak minuta prvog dijela igralo se uglavnom u sredini terena bez ozbiljnih prijetnji po gol pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Na samom početku drugog poluvremena prilika za goste, a ponovo je okvir gola pogodio Guzina. Pet minuta kasnije isti igrač ponovo dolazi u priliku za gol, a ovaj put pogađa mrežu Muminovića.

U natavku utakmice Mladost je stvorila još nekoliko prilika, a vrijdi izdvojiti pokušaj Atajić iz slobodnog udarca, ali Muminović sjajno interveniše. Imali su i domaći priliku preko Čivića, ali njegov udarac iz kaznenog prostora odlazi pored gola. Sedam minuta prije kraja regularnog dijela nova prilika za Slobodu. Ubacio je Čivić, lopta dolazi do Vidovića koji udarcem glavom sa peterca šalje loptu pored gola.

Do kraja utakmice, Sloboda je uspijela zaprijetiti i preko rezerviste Salihovića, ali njegov udarac sa ivice peterca brani golman Bukvić.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Mladost upisala pobjedu rezultatom 0:1.

Ovom utakmicom fudbaleri Slobode oprostili su od domaće publike u sezoni 2018./2019, a posljednju utakmicu ove sezone crveno-crni igraju naredne subote u Bijeljini protiv FK Radnik u okviru posljednjeg 33. kola BHT Premijer lige BiH.

FK Sloboda: Muminović, Adžem, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Beganović, Vidović, Ćivić, Hadžanović, Ignjatović

FK Mladost: Bukvić, Hreljić, Fanimo, Welbeck, Guzina, Anđušić, Marković, Bojo, Vehab, Atajić, Isaković