Sloboda prva na tabeli i zasluženo novi premijerligaš

Rukometni klub Sloboda Tuzla jučer je u Mejdanu odigrao svoju posljednju utakmicu Prve lige FBiH – grupa Sjever. U susretu protiv RK Lukavac ovjerili su prvo mjesto i titulu prvaka, sa 22 pobjede i samo jednim porazom. Rukometaši Slobode nakon 25. kola zablistali su na prvom mjestu sa ukupno 66 bodova.

Tuzlarije

Rezultat nakon odigranog prvog poluvremena bio je 16:7 za našu ekipu, a nakon 60 minuta slavila je naša ekipa rezultatom 34:18.

Tuzlarije

Pogotke za našu ekipu postigli su Kerim Torlaković šest, Davor Kadić pet, Adi Omeragić četiri, Arnad Hamzić, Dino Mehić i Enes Skopljak po tri, Emir Suhonjić i Edin Cerić po dva, dok su po jedan pogodak postigli Admir Kišić, Mirza Jusufović, Harun Hamzabegović, Semir Memić, Amer Denjo i Darko Ilić.

Tuzlarije

U suparničkoj ekipi pogotke su postigli Enes Delić i Ajdin Džibrić po četiri, Damir Ahmetović i Ermin Rizvić po tri, dok su po dva pogotka postigli Almin Iljazagić i Anel Hodžić.