Sloboda savladala Sarajevo na Tušnju rezultatom 2:1

Kup BiH ulazi u svoju završnicu. Najzanimljiviji četvrtfinalni duel odigran je u Tuzli, gdje je lider prvenstva ekipa Slobode dočekala aktuelnog prvaka države FK Sarajevo i uspjela slaviti pobjedu rezultatom 2:1.

Ekipe Slobode već osam mečeva u nizu ne zna za poraz (utakmice Premijer lige BiH i Kupa BiH), a upravo su posljednji susret izgubili od Sarajeva u okviru 13. kola Premijer lige BiH, kada su u gostima poraženi sa 0:1. Protiv istog protivnika u okviru prve utakmice četvrtfinala Kupa BiH fudbaleri Slobode danas su na stadionu Tušanj slavili minimalnu pobjedu nad ekipom Sarajeva rezultatom 2:1.

Sloboda je povela u 25. minuti susreta kada je izvrsni Ordagić ušao u kazneni prostor, iako je mogao šutirati, dodao je loptu Krpiću, koji pogađa za 1:0 i erupciju oduševljenja na stadionu “Tušanj”. U 65. minuti susreta, na ivici kaznenog udarca fauliran je Ordagić, Zeba je namjestio loptu i majstorski pogodio iz slobodnjaka za vodstvo od 2:0. U 85. minuti susreta Sarajevo je uspjelo smanjiti vodstvo Slobode sa bijele tačke, Okić je bio siguran za konačnih 2:1.

Utakmicu su obilježili navijački neredi koje su izazvali gostujući navijači, koji su pred početak drugog poluvremena odstranjeni sa stadiona “Tušanj”. U ostalim četvrtfinalnim susretima odigranim danas Široki Brijeg je na svom terenu savladao Mladost DK rezultatom 3:1, dok je ekipa Radnika iz Bijeljine u Lukavcu bila bolje od ekipe Radničkog te uspjela slaviti u prvom susretu pobjedu od 0:2. U 18:00 sati sastaju se Borac – Željezničar. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)