Slobodu koštala slobodna bacanja: Igokea slavila u Mejdanu

Sloboda je u 6. kolu bh. prvenstva dočekala Igokeu iz Laktaša. Bio je to dvoboj predstavnika BiH u ABA i ABA 2 ligi. Pobjeda je pripala Igokei rezultatom 71:65.

Nakon početnog vodstva Igokee 11:4, trener Slobode Josip Pandža uzima time-out. Nakon čega Sloboda smanjuje vodstvo gostiju. Rezultat nakon prve dionice 14:15 za Igokeu. U drugom periodu Sloboda dolazi prvog vodstva 16:15,Tuzlaci vode do sredine druge dionice. nakon čega Igokea ponovo dolazi do vodstva. U samom finišu gosti su efikasni stiču  dvocifrenu prednost, i na odmor se odlazi 44:31 za goste iz Laktaša.

Tuzlaci su žestoko ušli u treću četvrtinu, smanjili su razliku na 40:47 u 27 minuti igre. U posljednji period ulazi se rezultatom 54:48 za Igokeu. Sloboda se u 35 minuti približava Igokei na -3, 57:60. U samom finišu utakmice više kocentracije imali su Igosi i došli do pobjede.

Keenan sa 17, Talić 15 i  Stević 13 poena istakli su se kod Igokee. Janjić 16 i Gregg 11 poena u redovima Slobode.

Sloboda je tokom utakmice promašila 15 bacanja.