Zaslužena pobjeda Slobode protiv Željezničara za plasman u finale Kup-a BiH

Fudbaleri Slobode su pred oko 7.000 gledalaca na stadionu Tušanj u uzvratu polufinala Kupa BiH savladali su ekipu Željezničara ubjedljivim rezultatom 3:1 i na taj način na zelenom terenu pokazali da im prednost iz prvog meča (pobjeda 2:1) nije bila presudna kod odluke ko od ljutih rivala odlazi u finale.

Nakon poraza od Širokog Brijega u taboru Slobode brzo su se okrenuli uzvratnom meču i uspjeli odgirati jedan odličan susret i zasluženo izboriti plasman u finale, gdje će u dvomeču odmjeriti snage sa ekipom Radnika iz Bijeljine. Od samog početka utakmice fudbaleri Slobode su krenuli sa ofanzivnim napadima i na taj način već na početku pokazali da u revanš susretu ne žele da se oslanjaju na prednost iz prvog susreta. U 28. minuti susreta Sloboda dolazi u vodstvo nakon što je Merzić nakon centaršuta Zebe prebacio loptu sa druge na prvu stativu gdje se našao Kostić i pogodio mrežu Željezničara.

U 39. minuti prvi napadač tima Sulejman Krpić u utakmicama Kup-a povisuje vodstvo na 2:0. Nakon odličnog solo prodora po desnoj strani, Efendić je ubacio prizemno loptu, a na pravom mjestu se našao Krpić i pogodio za 2:0. U 79. minuti gol za visokih 3:0, drugi na ovom susretu i treći ukupno u polufinalnim utakmicama postigao je Ivan Kostić. U 89. minuti Lendrić uspio je sa bijele tačke da smanji vodstvo Slobode za konačnih 3:1.

Igrači Husrefa Musemića tako su ukupnim rezultatom 5:2 plasirali u finale gdje će snage odmjeriti sa fudbalerima Radnika koje je poraz od 2:1 u Hercegovini odveo u finale. Za odličnu atmosferu na Tušnju pobrinula se navijačka skupina “Fukare” Tuzla: