Odbojka: Sloboda poražena u Lukavcu

Odbojkaši 7 Lukavca u derbiju 16. kola Superlige Federacije lakše od očekivanja pobijedili su tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1 (25:19, 19:25, 25:9, 25:11). Na taj način Lukavčani su naporavili veliki korak ka povratku u Premijer ligu, dok će Tuzlaci priliku za proboj u društvo najboljih tražiti narednih sezona.

Naime, iako je do kraja prvenstva ostalo da se igra još šest kola, Lukavčani su pobjegli Slobodi 4 boda, koja je sada pala na 3. mjesto prvenstvene tabele, jer je Ilijaš pobjedom protiv Zavidovića (3:0) izbio na 2. poziciju s tri boda manje od 7 Lukavca, ali njima tek predstoji međusobni duel.

Podsjećamo, Sloboda je i u Tuzli poražena od 7 Lukavca (2:3), tako da su Lukavčani zaista dokazali da su trenutno najbolji tim Superlige Federacije BiH.

Pobjeda u drugom setu davala je izvjesnu nadu, ali treći i četvrti set protekli su u dominaciji ekipe iz Lukavca.