AK „Sloboda-Tehnograd” – seniorski viceprvaci BiH za 2016 godinu

Muška seniorska ekipa AK „Sloboda-Tehnograd” osvojila je titulu seniorskih viceprvaka BiH za 2016. godinu, osvojivši II mjesto na „EKIPNOM  PRVENSTVU BIH ZA SENIORE-KE” koje se jučer održalo u Zenici na atletskom stadionu „Kamberović polje”.   Prvaci BIH za 2016. godinu postali su takmičari AK „Zenica”  sa osvojenih 52,5 bodova, ispred AK „Sloboda-Tehnograd”  sa osvojenih 48 bodova, i AK „Borac” čiji su takmičari osvojili 39 bodova.

Rusmir Malkocevic - AK SLT

Nažalost, iako su takmičari AK „Sloboda-Tehnograd” od 13 disciplina osvojili pet prvih mjesta (Mahir Kurtalić – 110 pr, skok u dalj, Rusmir Malkočević 400m, Aleksandar Dalić 3000 m stipl, i štafeta 4×400 m),  osvajanja titule BiH koštali su nas rezultati u bacanjima.

AK SLT - VICEPRVACI BIH ZA 2016

Po riječima Vinka Galušića, šefa stručnog štaba AK „Sloboda-Tehnograd”, ponavlja se naš dugogodišnji problem sa uslovima za bacačke discipline, gdje smo od mogućih 15 bodova osvojili samo 3, jer naši takmičari na stadionu „Tušanj” nemaju mogućnosti trenirati bacačke discipline kuglu, koplje i disk. Ipak čestitam svojim momcima na osvojenoj seniorskoj tituli viceprvaka BiH za 2016. godinu.

Adisa Belkić III mjesto na Medjunarodnom atletskom mitingu u Zagrebu na 5000 m hodanje

Ženska ekipa AK „Sloboda-Tehnograd” je osvojila IV mjesto, gdje  su najuspješnije takmičarke bile Jasna Horozić, Melika Kasumović, Edisa Demirović i Monika Tončević.

U subotu je na Otvorenom Prvenstvu  Hrvatske na međunarodnom atletskom Mitingu „Goran Subotić” nastupilo troje naših takmičara i to Rusmir Malkočević, Ervin Rahmanović i Adisa Belkić, gdje su ostvarili odlične rezultate. Rusmir Malkočević je u trci na 400 m prepone istrčao rezultati 53:60 s, sa kojim je osvojio II mjesto, dok je Adisa Belkić u trci na 5000 m hodanje, osvojila III mjesto sa rezultatom 29:34 s.

Mahir Kurtalić - 3 prva mjesta na Ekipnom prvenstvu BiH za seniore

Već narednog vikenda u  Zenici se održava „EKIPNO PRVENSTVO BIH ZA MLAĐE JUNIORE-KE” na kome  će muška ekipa AK „Sloboda-Tehnograd” pokušati odbraniti proslogodišnju titulu ekipnih prvaka.