Bolan poraz na Tušnju: Drina neočekivano savladala Slobodu

U okviru 27. kola BHT Premijer lige na stadionu “Tušanj” fudbaleri Slobode su doživjeli težak i neočekivan poraz od ekipe Drine iz Zvornika koja je već preselila u niži rang. Zvorničani su odigrali rasterećeno i Tuzlacima nanijeli bolan poraz.

Fudbaleri Slobode od početka susreta krenuli su ofanzivnije prema golu gostiju u namjeri da u što ranijoj fazi utakmice postignu pogodak. Ahmetović, Mehidić i Zeba pokušavali su savladati golmana Erića, ali svi pokušaji završavali su bez konkretne realizacije. U nastavku prvog poluvremena stekao se dojam da izabranicima Husrefa Musemića nedostaje svježine i ideje, jer sve napade domaćeg tima, odbrana Drine na vrijeme je osujetila. Blijedo izdanje prvog poluvremena okončano je rezultatom 0:0. Početak drugog poluvremena obilježio je ‘hladan tuš’ na Tušnju kada u 46. minuti susreta goste iz Zvornika u vodstvo dovodi Kuzmanović koji je pogodio za vodstvo svog tima. Nakon primljenog gola, fudbaleri Slobode su pokušali u nekoliko navrata anulirati prednost gostiju ali su pokušaji Govedarice, Krpića i Ahmetovića završavali jalovo. U 69. minuti novi šok na Tušnju. Nakon neuspjelog napada domaćeg tima, fudbaleri Drine izveli su uspješnu kontru a egzekutor za novo vodstvo Drine bio je Stefanović. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Zvorničani iz Tuzle odnose sva tri boda, a bolan i neočekivan poraz Slobode na Tušnju u velikoj mjeri otežao je put do titule. U narednom 28. kolu BHT Premijer lige fudbaleri Slobode gostuju kod ekipe Travnika dok će fudbaleri Drine na svom terenu dočekati ekipu Olimpica. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)