Častan poraz rukometaša Slobode u Boriku, bili na domak iznenađenja

Rukometaši banjalučkog Borac m:tela i tuzlanske Slobode otvorili su ovogodišnju sezonu u Premijer ligi BiH. U utakmici, odigranoj u dvorani Borik, domaćin je slavio s 34:32 (19:15), u igri u kojoj su Tuzlaci bili ravnopravan protivnik prvom favoritu lige.

Ekipe su se od početka smjenjivale u vodstvu. Sloboda je povela 0:4, domaćin je preokrenuo na 6:5, da bi igrači Mirze Bulića ponovo vodili sve do 25. minute kada je rezultat izjednačen – 14:14.

Narednih pet minuta “solari” nisu postigli ni gola, a primili su četiri i na poluvrijeme se otišlo s prednošću Borca s 19:15.

Sredinom drugog poluvremena Tuzlaci su se ponovo priključili, smanjivši na 25:24 u 44. minuti i od tada se skoro 15 minuta igralo gol za gol.

Kod rezultata 33:31 u 58. minuti gosti nisu iskoristili “sedmerac”, a na drugoj strani je Borcu dosuđen sumnjiv kazneni udarac, kojim su otišli na nedostižnih 34:31.

Konačan rezultat postavio je Davor Kadić golom s krila za 34:32.

Gosti su pokazali da će biti dostojan protivnik svim ekipama i da će se boriti za gornji dio prvenstvene tablice.

Najbolji strijelci Borac m:tela bili su Vladan Đurđević i Bojan Radenović s po 8 golova, dok je Milan Dakić postigao 7.

Strijelci za Slobodu bili su Davor Kadić 9, Emir Suhonjić 8, Arnad Hamzić 5, Sedžad Abdurahmanović 3, po 2 su zabili Darko Ilić, Enes Skopljak i Velibor Manjić, dok je Semir Memić postigao jedan gol.

U narednom kolu, idućeg vikenda u Tuzli, Sloboda dočekuje ekipu Goražda i za očekivati je da će upisati prve bodove u povratničkoj premijerligaškoj sezoni. (tl – Foto: screenshot)

U drugoj utakmici 1. kola Vogošća Poljine Hills i Slavija igrali su 23:23. Ostali susreti igraju se sutra.