Crveno – crni su ponovo lideri tabele!

Crveno – crni su ponovo lideri premijerligaške tabele!

U sjajnoj utakmici 16. kola BHT Premijer lige na Tušnju su sa 4:2 (2:1) porazili zeničkog Čelika i sa 34 osvojena boda preuzeli prvo mjesto lige. Utakmica je zbog sniježnih padavina odgođena za 24 sata, a po blatnjavom i teškom terenu bolje su se snašli izabranici Husrefa Musemića koji su domaćim navijačima priredili sjajno fudbalsko prijepodne.

Musemić je “crveno – crni derbi” otvorio sa sljedećih 11: Pirić, Efendić, Mehmedagić, Škahić, Ivetić, Sarić, Ordagić, Zeba, Veselinović, Mehidić i Ahmetović.

Već u sedmoj minuti Tušanj se radovao. Veselinović sjajno prolazi po lijevoj strani, centrira do Ahmetovića kome nije bilo teško da iz situacije jedan na jedan sa Adilovićem izađe kao pobjednik. U 23. minuti Ahmetović je mogao do drugog gola. U gotovo identičnoj situaciji iz sedme minute, slabo je primio loptu nakon centaršuta Mehidića, te su Zeničani izbjegli veliku opasnost. Dvije minute kasnije Čelik je bio blizu poravnanja. Nakon kornera lopta je pala ispred Dedića koji je nije uspio posremiti u našu mrežu. Loš teren je “prikočio” loptu, a u nastavku je na nju mogao natrčati i Kojić, ali je naša odbrana riješila problem pred golom Pirića. U 38. minuti Zeničani ipak slave. Salčinović slobodnjak, a snalažljiv na prvoj stativi bio je Jusić za 1:1.

Gosti su možda pomislili da će sa remijem na odmor, no njihov gol je samo dodatno motivisao naše prvotimce. U 40. minuti Veselinović u brzom trku prelazi 30 – ak metara i centrira loptu Ahmetoviću. Naš najbolji strijelac majstorski je prima, jednim “sombrerom” i fintom se rješava dva čuvara i plasira loptu iza nemoćnog Adilovića. Bio je ovo fenomenalan potez našeg najboljeg strijelca koji je do sada sakupio osam premijerligaških golova. Ahmetović je mogao dotući Čelik, no njegov udarac iz 42. minute brani kapiten Zeničana.

U drugom dijelu susreta pitanje pobjednika riješeno je za tri minute. Igrala se 49. minuta kada je nakon izbijene lopte i reakcije naše veze lopta došla do Sarića. Usamljen, iskosa sa lijeve strane, odlučuje se za lob udarac i majstoriju koja je podigla Tušanj na noge. Samo tri minute nakon gola Sarića, poveli smo do 4:1.  Ahmetović je oboren ušesnaestercu gostiju, Mulahasanović svira penal, a egzekutor sa bijele tačke bio je kapiten Zeba. Penal dvoboji protiv Mirsada Dedića očito su mu dobro poslužili. Do kraja susreta Čelik je preuzeo terensku inicijativu, te su preko Selimovića u 70. minuti došli do drugog gola za konačnih 4:2.

U 17. kolu Crveno – crni gostuju u Prijedoru kod Rudara. Utakmica će se igrati bez prisustva publike, što je dodatna prilika da se u nijemoj atmosferi nastavi naš pobjednički niz.