Derbi “solarima”: Sloboda u odličnoj igri pobijedila dobojsku Slogu

U derbiju 17. kola Premijer lige BiH za rukometaše, danas je tuzlanska Sloboda u dvorani Mejdan pobijedila Slogu iz Doboja rezultatom 28:24 (14:13).

Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu i velikog broja “egala”, a nastavilo se i do sredine drugog poluvremena, igrači Davora Kadića napravili su od 45. do 55. minute seriju 7-0 i obezbijedili vrijednu pobjedu.

Iako su gosti potom priredili seriju 0-4, nije bilo vremena, a ni mogućnosti, da se promijeni konačni ishod susreta.

Igralo se prilično žustro, pa su domači igrači na klupi za kažnjene proveli 14, a gosti 12 minuta.

Sloboda je izvela 8 sedmeraca, realizovala je 6, a Sloga 7 od kojih su 4 završila u mreži domaćeg tima.

Strijelci za domaći tim bili su: Alen Ovčina 9, Adnan Tufekčić, Emir Suhonjić i Damir Halilković po 4, Edin Klis 3, Anes Bečić 2, dok su po jedan gol postigli Spasoje Pekić i Luka Đorđević.

U ekipi Sloge po 6 golova postigli su dva Vladimira – Đorđević i Stanković.

Ovom pobjedom Sloboda se sa 21. bodom privremeno popela na 4. mjesto na tabeli, dok je Sloga s 23 ostala na 3. mjestu.

U narednom kolu Sloboda putuje u Živinice ekipi Konjuha, dok Sloga dočekuje Krivaju iz Zavidovića.