Drama u Splitu: Sloboda u finišu izgubila od bivšeg prvaka Evrope

Sloboda iz Tuzle gostovala je kod Splita u 15. kolu ABA 2 lige. Pobjeda je u finišu utakmice pripala domaćinu rezultatom 69:63.

Bh. predstavnik dobro otvara susret u  4 minuti igre vodi 9:2. Splićani uzvraćaju serijom poena. U finišu prve dionice Split vodi 12:11, to je ujedno bilo jedino vodstvo domaćina u prvih 20 minuta. Sloboda ima blagu prednost i na odmor odlazi sa vodstvom 27:25.

Početkom drugog poluvremena Split prelazi u vodstvo i nakon 30 minuta igre vodi 49:43. U posljednjem periodu Tuzlaci nedopuštaju domaćinu da se odvoji, borbenom igrom u 36. minuti prelaze u vodstvo 60:59. Finiš donosi pravu dramu 40 sekundi do kraja Split vodi 63:62. Tuzlaci ne realizuju napad, Splićani do kraja imaju više koncetracije i dolaze do pobjede.

Kod Splićana kapiten Kedžo je ubacio 19, Morris je dodao 14 i Washington 13 poena. U redovima Slobode Janjić je postigao 15, McKnight i Rikić po 11 i Čampara 10 poena.