Fudbaleri Slobode bez golova protiv Beitar Jeruzalema na Bilinom Polju (video)

Na stadionu Bilino Polje u Zenici večeras je pred oko 4.500 gledalaca FK Sloboda u okviru prvog pretkola UEFA Evropa Lige remizirala sa ekipom Beitar Jeruzalem rezultatom 0:0.

Šef stručnog štaba FK Sloboda Husref Musemić od prve minute na teren je poslao ovih 11 fudbalera: Pirić, Kostić, Džidić, Karić, Efendić, Zeba, Ordagić, Stjepanović, Govedarica, Mehidić, Merzić. Dok se trener Beitara Ran Ben Simon odlučio za slijedećih 11 igrača: Kleyman, Rueda, Mori, Atzily, Shechter, Einbinder, Claudemir, Valpoort, Moyal, Mishan, Magbo. Prije samog početka utakmice publika na stadionu skandirala je hoćemo stadion i hoćemo pobjedu. Uz jake policijske mjere manja grupa od oko 20 navijača iz Izraela dopraćena je na sjevernu tribinu. Prvi šut ka golu gostiju iz Izraela uputio Stjepanović u 3. minuti sa oko 25 metara ali je lopta otišla visoko preko gola. Prvu pravu priliku za postizanje gola Sloboda je imala u 17. minuti kada je Kostić ubacio loptu iz auta do Zebe koji sjajno ubacio ispred golmana gostiju ali se Mehidić nije najbolje snašao. Prvih 20. minuta susreta Sloboda je u potpunosti imala incijativu na terenu dok su se igrači Beitara više koncentrisali na odbranu svog gola te pokušavali ozbiljnije ugroziti Kenana Pirića iz kontra napada.

sloboda-beitar-zenica-utakmica2

U nastavku utakmice fudbaleri Slobode stvorili su nekoliko poluprilika ali nije bilo promjene rezultata. Stopostotnu šansu za Beitar u 36. minuti nakon duplog pasa sa Aztilyjem, nije iskoristio Shechter tačnije golman Slobode Pirić odlično brani njegov šut. Nakon prvih 45. minuta na Bilinom Polju rezultat je glasio 0:0. Iako je Sloboda imala nešto više od igre ni gosti iz Izraela nisu bili bez svojih šansi. Žute kartone u Slobodi nakon prvog poluvremena zaradili su Kostić i Zeba dok je kod Beitara požutio Valpoort nakon prekršaja nad Zebom. Početkom drugog prvu pravu priliku imali su gosti iz Izraela. Igrač sa brojem 19. Claudemir uputio je sjajan šut sa preko 30 metara ali gol Slobode spašava prečka.

sloboda-beitar-zenica-utakmica3

Za prvom izmjenom posegnuo je trener gostiju koji u 65. minuti umjesto Moyala u igru šalje Cohena. Samo trenutak kasnije dobru priliku za Slobodu imao je Ivan Kostić čiji šut glavom odlazi pored gola. U nastavku gledamo nešto bolju igru Beitara čiji su igrači u nekoliko navrata ozbiljno ugrozili golmana Slobode. U 79. Musemić pravi prvu izmjenu. Umjesto Govedarice posljednih deset minuta priliku je dobio Mladen Veselinović, igrač čije je ime publika na Bilinom Polju samo trenutak ranije skandirala. U 82. minuti svoj šut ovog puta nogom ponovo je oprobao Ivan Kostić ali Kleyman sjajno intervenište. Nakon Kostića oprobao se i Mehidić ali nije bilo većih problema za golmana Beitara. U 85. minuti druga izmjena u Slobodi. Umjesto Džidića u igru je ušao Grahovac. Šut prema golu Beitara pet minuta prije kraja regularnog dijela oprobao je i Mahir Karić, čiji udarac ide zamalo preko gola. Dvije minute prije kraja  bilježimo sjajav prodor Veselinovića koji šutira prema golu gostiju ali ponovo gostujući golman sigurno interveniše. U sudijskoj nadoknadi od 4. nisu zabilježene izglednije prilike na utakmici. Iako je Sloboda imala incijativu i pružila bolju partiju u ovom susretu nisu uspjeli savladati svog današnjeg protivnika. Uzvratni meč u Jeruzalemu igra se za 7 dana. (Tuzlanski.ba / Foto: V.Živković)