Gregg Thondique sa 27 poena predvodio Slobodu do pobjede u Kaknju

Košarkaši Slobode došli su do nove pobjede u prvenstvu protiv Kaknja u gostima rezultatom 80:73. Furiozno su gosti iz Tuzle otvroili prvu dionicu 29:7. Sloboda je istim ritmom nastavila i u drugom periodu i na odmor otišla vodstvom 43:22.

U drugom poluvremenu Kakanjci igraju puno bolje nego u prvom dijelu.  Nakon treće dionice u posljednji period ulaze sa zaostatkom -15, 47:62. U posljednjoj četvrtini trojkom Palavre u 34. minuti Kakanjci prvi put smanjuju razliku na jednocifreni zaostatak 59:66.

Sloboda do kraja utakmice nije dozvolila Kaknju da ugrozi stečenu prednost i na kraju susreta dolazi do pobjede. Kod Tuzlaka je najefikasniji bio Gregg Thondique sa 27 poena. U redovima Kaknja Arslanagić je ubacio 17 poena.