Juniori Slobode savladali Mladost iz Doboja kod Kaknja 2:0

Za razliku od prvog tima ekipe sa Tušnja, juniori Slobode nisu imali problema sa podmlatkom Mladosti iz Doboja kod Kaknja koji su u subotu gostovali u tuzlanskom hramu nogometa. Juniori Slobode susret 19. kola Omladinske lige Bosne i Hercegovine okončali su rezultatom 2:0, a strijelci za Slobodu bili su Amer Kasumović i Armin Mehičić.

”Od prve minute susreta na Tušnju nametnuli smo svoju igru. Gosti iz Doboja kod Kaknja u prvih 45. minuta imali su samo jedan šut po golu. Toliko smo ih pritisnuli da su bukvalno ispucavali svaku loptu sa svoje polovice. Iskoristili smo njihovu paniku, i prvi gol smo postigli u 30. minuti susreta, a strijelac je bio Amer Kasumović. U drugom poluvremenu, nastavili smo sa svojom igrom, a njihovu odbranu ponovo smo slomili u 70. minuti kada je Armin Mehičić na asistenciju Amara Beganovića povećao našu prednoist”, rekao je za RTV Slon u osvrtu na proteklu utakmicu mladi Muhamed Muratović, stoper Slobode.

Ostvarenim rezultatom i upisanim bodovima zadovoljan je i trener juniora Slobode Nedim Omerović.

”Svakako da sam zadovoljam, momci su odradili odličan posao na terenu. Istina bilo je nekoliko propusta u igri, ali ništa što se ne može ispraviti jednim kontinuiranim radom. Ovom prilikom čestitao bi svojojo ekipi na ovoj odličnoj pobjedi,” kazao je Omerović.

Juniori Slobode trenutno se nalaze na trećem mjestu tabele Omladinske lige BiH, sa 46 bodova, koliko ima i drugoplasirnao Sarajevo, a prema riječima trenera Omerovića, nije isključeno i preuzimanje liderske pozicije od ekipe Željezničara.

”Naravno da nam je jedna od ambicija da u Tuzlu donesemo titulu prvaka Omladinske lige BiH, no prevashodno nam je u interesu da se svi mladi igrači kroz afirmišu, kako bi nastavili da pružaju dobru igru i u prvom timu Slobode. Jer zaista, u cilju nam je da u budućnosti imamo svoje igrače, igrače koji vole ovaj klub i koji će ostaviti srce na terenu za klubske boje”, istakao je za RTV Slon Omerović.

U narednoj utakmici 20. kola Omladinske lige BiH juniori Slobode gostovat će u Travniku, gdje će ih ugostiti vršnjaci Metalleghe BSI iz Jajca.