Kadeti Sakiba Malkočevića pobijedili Estoniju 2:1

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvoj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Moldaviji slavila protiv vršnjaka iz Estonije rezultatom 2:1. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a na prvi se čekalo do 22. minute. Smajić je tada pogodio za 1:0, da bi pet minuta kasnije Dadić povisio na 2:0.

igrač Estonije Poom je u 36. minuti smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.

U drugoj utakmici naše grupe, Ukrajina i Moldavija su remizirali odigravši 1:1. Napominjemo da će dvije prvoplasirane selekcije izboriti nastup u elitnom krugu kvalifikacija.

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Beširević, Velić, Mirić, Perić, Čeliković, Kovač, Resić, Veladžić, Smajić i Dadić. Još su igrali: Hajdarević, Mehuljić i Ragipović.

Inače, Malkočević je kao selektor kadete BiH vodio u 58 utakmica. Ostvario je 25 pobjeda, 17 neriješenih, te upisao 16 poraza, po čemu je najuspješniji selektor mlađih reprezentacija BiH svih vremena.

Drugu utakmicu kadeti selektora Sakiba Malkočevića igraju 28. oktobra protiv domaćina Moldavije (14 sati). U drugoj utakmici sastaju se Ukrajina – Estonija.