Kalesić i Dervišagić Tuzlacima donijeli prva tri boda

Fudbaleri Slobode pobjedom su startali u Prvoj federalnoj ligi, nakon što su večeras na stadionu Tušanj u Tuzli, u okviru 1. kola Prve lige Federacije BiH, pobijedili Rudar iz Kaknja rezultatom 3:2 (0:1).

Počelo je šokantno za domaći tim. Hasanović je u 3. minuti, iz prvog napada gostiju, šutirao, lopta je zakačila nekog od igrača Slobode i završila u mreži – 0:1.

Napadi Tuzlaka u narednim minutama nisu dali ploda, a početak nastavka bio je izvrstan, jer su izabranici Zlatana Nalića u samo 60 sekundi postigli dva gola – u 54. i 55. minuti, a oba puta strijelac je bio Kalesić – 2:1.

Valja reći da je kod oba gola asistirao Delić koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

I nakon toga su “crveno-crni” diktirali tempo, šutirali su iz svih pozicija, a u 83. minuti došao je i treći pogodak.

Ovoga puta strijelac je bio Dervišagić, koji je izvrsno šutirao i savladao vrlo dobrog golmana Rudara Kršića.

Da sve ne bude glatko i slatko, pobrinuli su se gosti u 89. minuti kada su smanjili na 3:2 i doveli pobjedu domaćih pod upitnik, ali promjene rezultata nije bilo.

Kako je krenulo – dobro je završilo. Sloboda je pokazala da može kada se srca slože, te da će unatoč brojnim skepticima, ipak, biti jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka.

No, možda je još rano govoriti. jer, kako kažu, prvi se mačići u vodu bacaju. Vidjet ćemo. Bitno je da se krenulo pobjedom protiv vrlo neugodnog protivnika.

Stadion Tušanj. Gledatelja oko 2.500. Glavni sudija meča je Armin Kukić iz Bugojna, pomoćnici su Mirza Ćehaja iz Goražda i Boris Bilješko iz Novog Travnika, dok je četvrti arbitar Ilija Orkić iz Matića.

SLOBODA: Muminović, Beganović, Vulić, Mujkić, Husejinović, Dilaver, Dervišagić, Mućaj, Kurtalić, Čivić, Kalesić.

RUDAR KAKANJ: Kršić, Musić, Čago, Kobilica, Musić, Čatić, Hubanić, Tukić, Hrustanović, Hasanović, Kišić. (As, tl – Foto. Darko Zabuš)