Karabegović: Nećemo dozvoliti Goraždankama da nam u derbiju uzmu bodove!

Poslije dugo vremena, odbojkašice tuzlanske Slobode igraju meč za lidersku poziciju. U subotu dočekuju ekipu Goražda, neporaženu u prva četiri kola, i obećavaju da će nastaviti seriju dobrih rezultata u ovom prvenstvu.

Kapitenica ekipe Elma Karabegović vrlo je optimistična, kaže da narednog protivnika dobro poznaju, ali da vjeruje u svoje suigračice.

-Ekipa Goražda nam je itekako poznata i skoro u svakom susretu igrala se dobra odbojka sa obje strane. Ali, ovaj derbi će sigurno sad biti najveći do sada i nećemo dozvoliti da nam uzmu bodove na našem terenu – kaže Karabegović u izjavi za Tuzla LIVE.

Ekipa Goražda je lider prvenstva sa sve četiri pobjede. Još nisu izgubile nijedan set i s 12 bodova predvode premijerligaški karavan. Sloboda i Gacko trenutno dijele drugu i treću poziciju s dva boda manje.

-Želimo da u ovoj godini, koja nam je važna zbog 100-godišnjice RSD Sloboda, pokažemo koliko vrijedimo. Očekujem da ćemo pobijediti i, ujedno, preuzeti vrh tabele – poručila je kapitenica Slobode.

Tuzlanke su u prvenstvu izgubile samo jedan susret (SOK Mostar 3:2) i to su jedina tri seta koja su pripala njihovim protivnicama, dok su 11 riješile u svoju korist.

– Jedva čekamo subotnju utakmicu. Raspoloženje u ekipi je odlično. Motivisane smo svim ovim događajima i važnošću susreta, tako da bez kalkulacija idemo na pobjedu. Ovim putem želim da pozovem sve simpatizere sporta i odbojke da dođu u Mejdan, da nas podrže u što većem broju i uživaju u vrhunskoj odbojci – zaključila je Karabegović za naš portal.

Utakmica 5. kola Premijer lige BiH Sloboda – Goražde igra se u subotu od 19 sati.