Kup BiH za juniore: Sarajevo u finalu nadigralo Slobodu

Juniori Sarajeva pobjednici su Kupa BiH za U-19, nakon što su danas u Trening centru NS BiH u Zenici pobijedili vršnjake tuzlanske Slobode rezultatom 2:0 (0:0).

Igrači trenera Amira Spahića dobro su parirali favorizovanim igračima u bordo dresovima, sve do 59. minute kada je Sarajevo povelo.

Sa oko oko 20 metara Sabljica je šutirao, a lopta je prošla kroz ruke golmana Armina Mustačevića i završila je u mreži.

U jeku pokušaja Tuzlaka da izjednače, pao je u 74. minuti i drugi gol. Ovoga puta i slobodnog udarca sa 18 metara pogodio je Salčin. Dio “živog zida” Slobode procijenio je da će igrač Sarajeva šutirati preko njih, skočili su u zrak, a Salčin je šutirao ispod njih, po zemlji, i lopta je prevarila Mustačevića za 2:0.

U 75. minuti drugi žuti karton zaradio je Armin Hodžić, pa je tim Amira Spahića nastavio utakmicu s 10 igrača.

Svi pokušaji Tuzlaka da i pored hendikepa dođu do poravnanja, uz nekoliko dobrih prilika, nisu urodili plodom i trofej odlazi u vitrine Sarajeva.

Igračima Slobode ipak treba čestitati, jer je i sam ulazak u finale veliki uspjeh. Ovo je generacija koja bi u narednim godinama trebala predstavljati okosnicu premijerligaške postave “crveno-crnih”.