Odbojkaški triler u Mejdanu završio pobjedom Kule Gradačac

U prvoj utakmici četvrtfinala play-offa za odbojkašice, Kula Gradačac je večeras u Tuzli pobijedila domaću Slobodu rezultatom 3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:12, 19:17).

Susret je završen nakon velike drame koja je trajala više od dva sata i jedan poen odlučivao je o pobjedniku.

Gošće su poslije velike borbe riješile u svoju korist prvi set. Naredna dva seta bila su najbolje ovosezonsko izdanje Slobode, nakon kojih je rezultat preokrenula u svoju korist.

U četvrtom se Kula Gradačac vratila, nakon pada u igri domaćeg tima. Povele su 1:10 i set su okončale vrlo brzo.

Vrhunac izvrsne utakmice, pune borbenosti, „dugih“ poena i igre koja je publiku dizala sa sjedišta, bio je peti set. Sloboda je povela 6:0, zatim 9:4, da bi odbojkašice Kule Gradačac izjednačile na 10:10.

Nakon toga igralo se poen za poen, s čestim izmjenama vodstva, da bi u „trileru“ gošće slavile u „tie breacku“ sa 19:17.

Radovale su se djevojke iz Gradačca, tugovale su Tuzlanke, koje je doslovce jedna lopta dijelila od velikog uspjeha. No, bez obzira na sve, igračicama oba tima treba čestitati za sjajnu odbojku, mnogo prolivenog znoja, za srce koje su zaista ostavile na parketu.

Ovo je vjerovatno bila najbolja utakmica koju su ove sezone odigrale igračice trenera Armina Derviševića, ali objektivno, u ovom trenutku Kula Gradačac kotira na tržištu nešto bolje. Uostalom, pokazale su to nedavno plasmanom u finale Kupa BiH, gdje su se plasirale također poslije trilera sa Banjaluka Voleyom. Izgleda da im drama godi.

Zanimljivo je da je ovo četvrta pobjeda Kule Gradačac u službenim nastupima protiv Slobode ove sezone u isto toliko susreta, a treća rezultatom 3:2.

Uzvratni susret igra se za sedam dana u Gradačcu.