Poraz kuglaša Slobode

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 19. kola Premijer lige BiH u kuglanju. Kuglaši Slobode su kao domaćini u Lukacvu dočekali ekipu Revite iz Banja Luke. Ovo je bio sudar drugoplasirane i četveroplasirane ekipe kuglaške lige.

U ovom derbiju ekipa Revite je slavila rezultatom 6:2.

U prvom i trećem bloku vodila se izjednačena borba i obje ekipe su osvojile po dva pojedinačna meč poena, a prednost u čunjevima je bila na strani Slobode.

Odlučujuću prednost za ekipu Revite su donijeli u drugom bloku Paštar 556 i Slavko Prijić 549 koji su bili bolji od Kasumovića 528 i Midhata Jogunčića 528. Sam početak drugog bloka nije nagovještavao ovakvu situaciju jer je Jogunčic vodio 2:0 u set poenima i imao 20 čunjeva prednosti a Kasumović je igrao 1:1 i zaostajao samo 7 čunjeva. Veliki pad se desio u trećem setu kada su izgubili 46 čunjeva obojica po 23 što će se ispostaviti kao nenadoknadiv gubitak do kraja utakmice.

Meč poene za Slobodu 3217 su osvojili Samir Jogunčić 552 i Senad Jogunčić 549. Dok su za Revitu 3248 meč poene osvojili Bešić 572, Paštar 556, Slavko Prijić 549 i Džajić 538 i dva meč poena na ukupan zbir čunjeva.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Kaknju kod ekipe Rudara.